/ در آموزشی / توسط
آخرین زمان ویرایش:

برآورد میزان سود پرورش بلدرچین |هزینه پرورش بلدرچین

برآورد میزان سود پرورش بلدرچین 

سود پرورش بلدرچین

اجرا و راه اندازی طرح پرورش بلدرچین در شهرستان خداب برآورد سود پرورش بلدرچین

 طرح پرورش بلدرچین یکی از صدها طرحی است که در عرصه اقتصاد مقاومتی مورد استقبال قرار گرفته است، دو جوان فعال شهرستان خنداب  در عرصه اقتصاد مقاومتی توانسته اند یک واحد پرورش بلدرچین را در شهرستان خنداب راه اندازی کرده و از این طریق درآمد زایی کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از نسیم خنداب، امید یادگاری و امین اکبری جوانان خندابی در روستای آقداش بخش قره چای شهرستان خنداب مکانی را اجاره کرده و برای فرار از بیکاری و ایجاد شغل دست به پرورش بلدرچین زده اند.

آقای یادگاری در این خصوص گفت: برای اولین بار است که این کار را تجربه می کنیم، در اولین دوره ۳ هزار بلدرچین جوجه خریداری کرده و حدود ۴۰ روز از آنها نگهداری کردیم. به کسانی که تازه کارند پیشنهاد می کنم برای برآورد سود پرورش بلدرچین حتما این گزارش را بخوانند.

وی افزود: ما هر جوجه بلدرچین را دانه ای ۴۰۰ تومان و هر کیلو خوراک بلدرچین را ۱۷۰۰ تومان خریداری کردیم که با توجه به این که تجریه کافی در این کار را نداشتیم برایمان کمی گرانتر از حد معمول تمام شد، این هزینه ها نزدیک به ۴ میلیون تومان شده است.

 پرورش بلدرچین

گرفتن وام برای راه اندازی طرح پرورش بلدرچین

این فعال اقتصادی جوان گفت: با توجه به این که بسیج سازندگی برای این طرح ها وام پرداخت می کند، آسان تر می شود این کار را شروع کرد، بسیج برای پرورش بلدرچین و طرح های مشابه ۱۵ میلیون تومان وام می دهد که ما نیز از آن استفاده کردیم.

یادگاری متذکر شد: سالنی که اجاره کرده ایم برای پرورش بلدرچین ها  به مساحت ۴۰۰ متر است که برای آن ۲ میلیون پول پیش و ماهی ۳۰۰ هزار تومان اجازه می دهیم.

سود پرورش بلدرچین
وی افزود: اگر کسی می خواهد کار پرورش بلدرچین را به روش مکانیزه انجام دهد نزدیک به ۳۵ میلیون تومان هزینه نیاز دارد.

این جوان خندابی گفت: کسانی که می خواهند دست به این کار بزنند و بایستی از تجریه کافی برخوردار باشند و پرورش بلدرچین را از تعداد کم شروع کنند تا تلفات و ضرر و زیان کمتری را متحمل شوند، این جوجه ها ۳۸ تا ۴۰ روزه به کشتار می روند، ما در این دوره ۳۸ روزه بلدرچین ها را بفروش رساندیم و از آنجایی که کشتارگاه هر کیلو بلدرچین را نزدیک ۵۰۰ الی ۶۰۰ تومان از بیرون کمتر می خرید، ما بلدرچین را به کسی که جوجه ها را از وی تهیه کرده بودیم کیلویی ۸۵۰۰ تومان فروختیم.

وی متذکر شد: پرورش بلدرچین گوشتی نسبت به بلدرچین تخمی سود کمتری دارد، اگر کسی می خواهد این کار را ادامه دهد، بهتر است یک دستگاه جوجه کشی داشته باشد و جوجه های مورد نیاز را خود تهیه کند، نگهداری بلدرچین تخمی سود بهتری دارد، با نگه داشتن ۳ هزار بلدرچین روزانه ۲۰۰ هزار تومان تخم خواهد فروخت. در این صورت سود پرورش بلدرچین بسیار بیشتر می شود.

یادگاری تصریح کرد: بلدرچین در موقع فروش ۱۸۰ تا ۲۰۰ گرم وزن دارد که دانه ای ۳ هزار تومان و حداقل کیلویی  ۷هزار تومان به روش می رسد، انتظار ما برای اولین بار این بود تا حداقل هزینه هایی که تا به حال کرده ایم را به ما بدهد،که بحمدالله توانستیم برداشت نسبتا خوبی از این دوره داشته باشیم و تجربیات خوبی بدست بیاوریم.

وی گفت: بیماری بلدرچین مانند مرغ واگیر دار نیست و تنها بلدرچین بیمار آسیب می بیند و به بقیه سرایت نخواهد کرد، در این کار ما ۲ نفر هستیم، اگر بخواهیم افراد بیشتری در این کار اشتغال یابند بایستی تعداد طیور بیشتری پرورش دهیم.

سالن پرورش بلدرچین
یادگاری خاطر نشان کرد: تنها توصیه من به افرادی که می خواهند این کار را شروع کنند این است که جوجه و خوراک آن را از شرکت های معتبر تهیه کنند تا تلفات کمتری ببینند، ما در این دوره خوراک را کیلویی ۱۷۰۰ خریدیم در صورتی که در شرکت ها نزدیک ۴۰۰ تومان ارزان تر عرضه می شود.

tick دانلود طرح توجیهی پرورش بلدرچین ویرایش 95

tickآموزش پرورش بلدرچین مطالب بسیار کاربردی برای پرورش بلدرچین

نوشته های مشابه

آموزش پرورش بلدرچین مطالب بسیار کاربردی برای پرورش بلدرچین

آموزش پرورش بلدرچین بلدرچین ها پرندگان کوچکی هستند که در طبیعت وجود دارند اما همچنین می تواند در یک قفس…

راهنمای پرورش ماهی قزل الا -هزینه احداث پرورش ماهی- محاسبه سود پرورش ماهی

حداقل سرمایه برای پرورش ماهی -سرمایه لازم برای پرورش ماهی - ابعاد استخر پرورش ماهی قزل آلا همه ی ما…

نظری بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.